Poleć znajomej Komis sukien
Osób online: 10

Suknia ślubna dla ciężarnej

Suknia ślubna dla ciężarnej
Obecnie ciężarna panna młoda nikogo nie dziwi. Kiedyś, nawet te kilkanaście lat temu, był to lekki wstyd, świadectwo zaliczenia tzw. „wpadki”. Więc, aby uniknąć dociekliwych pytań i znaczących spojrzeń, trzeba było jakoś ten stan zatuszować, o ile była jeszcze taka możliwość. Przy mało zaawansowanej ciąży stosowano różne triki krawieckie, które zacierały to wrażenie. Ciężarne panny młode nie nosiły dopasowanych sukien, podkreślających talię. W pasie stosowano różnego rodzaju skośne pasy z kokardą i szarfą. Obowiązkowo musiała to być suknia z odcinanym, szerokim dołem na fiszbinach. Im więcej pani młoda miała falban i zdobień, tym łatwiej można było odciągnąć uwagę wścibskich oczu od zaokrąglonego brzuszka. Często niestety suknia tak dobrana ogólnie poszerzała kobietę, ale cel był osiągnięty.

Dziś wiele się zmieniło i panna młoda w ciąży nie jest żadną sensacją. Przeciwnie, coraz częściej zdarza się, że ten fakt jest z dumą eksponowany. Nikogo nie dziwią nieformalne związki ani sytuacja kiedy wręcz za parą młodą małymi kroczkami podąża ich własne, kilkuletnie dziecko, a kolejne czeka na swoją kolej w brzuchu. Taka zmiana w tej kwestii ma także przełożenie na modę ślubną i kiedy teraz pojawia się w salonie ciężarna kobieta, to zazwyczaj nikt nie myśli o tym, aby zatuszować brzuch. Panna młoda ma po prostu wyglądać pięknie. Ale tu dochodzi jeszcze jedno kryterium przy wyborze fasonu. Nadrzędną cechą takiej sukni musi być wygoda. Nic nie może uwierać ani uciskać. Najczęściej wybieranym fasonem jest suknia odcinana pod biustem. Wtedy góra sukni jest w miarę dopasowana, a dół ma odpowiedniej wielkości zaszewki lub zakładki, które rozchodzą się pod biustem w dół. Linia odcięcia ozdabiana jest na przykład atłasową szarfą z subtelną kokardką lub finezyjnym pasem szyfonu, często w innym kolorze. Ostatnio modne są suknie, które są rozkloszowane od samej góry. Jednak ten model jest odpowiedni dla pani młodej, która ogólnie jest szczupła, ponieważ optycznie poszerza sylwetkę. Często jednak się zdarza, że kobieta jest drobnej budowy i ma jedynie wystający brzuszek i wtedy taka suknia jest odpowiednia. Ten model występuje tylko w wersji do kolan lub lekko przed, więc to należy wziąć po uwagę. Istotne są też buty. Kobieta ciężarna często nie może, a w każdym razie nie powinna chodzić w butach na wysokim obcasie. Ten fakt należy wziąć pod uwagę, przy doborze sukni i jej długości. Kiedy byty będą tylko na nieznacznym obcasiku lub płaskie, trzeba uważać by długa suknia nie ciągnęła się po ziemi.

Ale najważniejsze jest dobre rozłożenie przymiarek w czasie, pamiętając, że w ciąży figura zmienia się diametralnie. Zakup sukni na długo przed ceremonią może nie być dobrą decyzją. Najlepiej zdać się na salon, w którym zamówioną suknię przymierzymy na krótko przed ślubem i w razie czego zmienimy w ostatniej chwili rozmiar lub zlecimy poprawki krawieckie.Ślub i wesele
Nowości ślubne
Notatnik Ślubny
Wybieramy suknię ślubną
Jak wybrać suknię ślubną
Serwisy partnerskie
Blog ślubny Notatnik ślubny Ogłoszenia weselne
Oferta dla salonów ślubnych
Dla salonów ślubnych