Poleć znajomej Komis sukien
Osób online: 15

Dobieramy suknię do sylwetki

Dobieramy suknię do sylwetki

Każda z nas ma inną figurę i niestety nie zawsze jest ona idealna. Ale za to każda z nas chce wyglądać dobrze, a w zasadzie lepiej. Tak jest na co dzień, a tym bardziej z okazji ślubu kiedy jesteśmy w samym centrum uwagi. Żadna kobieta w takich ważnych chwilach nie powinna myśleć o tym gdzie ma za dużo centymetrów, a gdzie wręcz odwrotnie-za mało. Jest kilka zasad,  które pomogą lekko skorygować optycznie figurę i zatuszować niedoskonałości dzięki dobrze dobranej kreacji. Zacząć należy od podstaw czyli od bielizny. Jeśli trapi nas mały biust, możemy zafundować sobie biustonosz push-up lub z wkładkami silikonowymi aby nasze damskie walory wyglądały na większe i wyżej umieszczone. Dla zmniejszenia obwodu w talii i biodrach można zdecydować się na bieliznę wyszczuplającą (gorset, body).

Przed wyborem sukni powinnyśmy się zastanowić jakiego typu jest nasza figura, bo to jest kluczową informacją. Jest kilka typów damskiej sylwetki:

-gruszka- kiedy ramiona są drobne, biust niewielki a biodra i nogi masywne. Tu należy zamaskować potężny dół ciała długim rozszerzanym dołem, jednakże bez zbędnych marszczeń oraz poszerzających zdobień i wzorów. Góra natomiast w kształcie gorsetu, ponieważ podkreślamy w ten sposób talię i uwydatniamy ramiona.

-klepsydra- kiedy figura jest proporcjonalna i bardzo kobieca, obdarzona krągłymi biodrami i biustem przy wyraźnie wciętej talii. Ten typ figury jest najbardziej uniwersalny i wygląda dobrze w każdym rodzaju sukni, jednak niezwykle atrakcyjnie prezentuje się kreacjach typu „rybka”.

-chłopczyca- kiedy brak jest wcięcia w talii, biust jest niewielki a biodra wąskie. Tu można rozpatrywać opcję sukni typu „cygaro” jeśli panna młoda nie jest wysoka. Lub przeciwnie, dla wyższych pań, dobrać suto marszczony dół, który uwypukli trochę biodra i płaską pupę. A na górę gorset z odpowiednim biustonoszem.

-odwrócony trójkąt- kiedy ramiona są szeroki, często też spory biust a biodra wąskie i nieproporcjonalnie szczupłe nogi. Dobrze sprawdzi się dwuczęściowa kreacja, gdzie góra będzie prosta i gładka, pozbawiona zbędnych plisów lub bufek. Dół natomiast obfity, namarszczony i z połyskującej tkaniny.

-jabłko- kiedy jest duży biust, brak talii i często spory brzuszek. Omijamy suto marszczone suknie. Ważne jest wszystko to, co optycznie wydłuża czyli dekolt w V, pionowe cięcia oraz proste kroje z materiałów zwiewnych i lekkich (ale nie opinających).

Na koniec kilka prostych sposobów. Tam gdzie jesteśmy za szerokie, planujemy proste części kreacji, bez zdobień, błyskotek, wzorów, plisów, zakładek, z gładkich i matowych materiałów. Tam gdzie mamy za mało, wręcz odwrotnie. Te wcześniej wymienione elementy w tych miejscach optycznie nas poszerzą. Trzeba wykorzystać wszystkie kobiece sposoby, aby w tym dniu wyglądać pięknie i nie myśleć o mankamentach figury.Ślub i wesele
Nowości ślubne
Notatnik Ślubny
Wybieramy suknię ślubną
Jak wybrać suknię ślubną
Serwisy partnerskie
Blog ślubny Notatnik ślubny Ogłoszenia weselne
Oferta dla salonów ślubnych
Dla salonów ślubnych