Poleć znajomej Komis sukien
Osób online: 14

Wyjątkowa suknia ślubna

Wyjątkowa suknia ślubna
Panny młode za czasów PRL-u szykując się do ślubu miały nieco utrudnione zadanie. W polskich sklepach nie było zbyt wielkiego wyboru, a przepływ materiałów z zagranicy był znikomy. Więc jeśli suknia była uszyta z oryginalnego, zachodniego materiału to już była szczytem mody i obiektem podziwu. Nie musiała nawet mieć jakiegoś szczególnego kroju. Jednak przez lata wiele się zmieniło, a co najważniejsze technika w przemyśle tekstylnym bardzo się rozwinęła. Dziś mamy zatrzęsienie materiałów, faktur, deseni, kolorów, a co za tym idzie mnóstwo modeli sukien oraz salonów i zakładów krawieckich.

Nie zmienia to jednak faktu, że nadal wybór sukni to trudna sprawa. Każda panna młoda chce wyglądać wyjątkowo, a jednocześnie zgodnie z trendami mody. Salony, które nastawione są na zarobek, zwykle oferują podobne suknie. Jeśli modne jest ecru, to na każdej wystawie są właśnie takie suknie, kiedy weszły suknie z dodatkami bordo to był to stały element każdej oferty. Spora część kobiet zawsze znajdzie jednak coś dla siebie i dołoży odrobinę inwencji dobierając dodatki. Tak jest wygodniej i łatwiej, zwłaszcza, że wiele salonów oferuje w cenie odpowiednie przeróbki.

Są jednak panie, dla których oryginalność jest niezwykle ważna, a ich suknia musi być inna od innych, niepowtarzalna. Wtedy należy udać się do profesjonalnego salonu krawieckiego. Tam możemy zrealizować marzenia zlecając suknię własnego pomysłu lub wybierając coś z ciekawych projektów. Jest wtedy szansa wyłapania modelu, który nie zawitał jeszcze na polski rynek, ale był już hitem na światowych pokazach mody. Możemy też liczyć na poradę w kwestii wyboru i stylizacji, kiedy brak nam koncepcji. Wszystko po to , aby wchodząc do kościoła, nie minąć wychodzącej innej pani młodej w podobnej sukni.

Jednak wyjątkowość sukni nie kończy się jedynie na oryginalności, na dobraniu materiałów i kolorów. Kreacja musi też być idealnie uszyta i dobrana do figury. Więc należy wytrwale biegać na przymiarki. Trzeba zadbać aby odbyły się także takie, na których przymierzymy razem z suknią dobrane już buty oraz dopasujemy bieliznę. Krawcowe zwykle uprzedzają kiedy należy kupić i dopasować te detale. Jest to niezwykle ważne, bo długość sukni musi być dopasowana do wysokości obcasów, a biustonosz odpowiedni do rodzaju dekoltu. Potrzebna będzie też duża doza cierpliwości i własnego zdania, aby kreacja leżała idealnie. Wykluczymy wtedy awarie w postaci niepotrzebnych fałdek, opadających ramiączek czy odstającego dekoltu.Ślub i wesele
Nowości ślubne
Notatnik Ślubny
Wybieramy suknię ślubną
Jak wybrać suknię ślubną
Serwisy partnerskie
Blog ślubny Notatnik ślubny Ogłoszenia weselne
Oferta dla salonów ślubnych
Dla salonów ślubnych