Poleć znajomej Komis sukien
Osób online: 10

Garnitur dla Pana Młodego

Garnitur dla Pana Młodego

Kiedyś było zupełnie inaczej. Sklepy nie oferowały dużego wyboru fasonów, kolorów i materiałów. A sami mężczyźni nie przywiązywali zbyt wielkiej wagi do takich szczegółów. Owszem, garnitur niewątpliwie musiał być nowy, zakupiony specjalnie na okazję ślubu. Ważne także było, aby wykonany był z solidnego materiału. Pewnie dlatego, że miał potem służyć przez długie lata. Ale jego walory estetyczne schodziły na daleki plan. Zwykle przyszły pan młody oddawał się pod kuratelę mamy, która, przyzwyczajona do braków w sklepach, również patrzyła na strój syna w aspektach dogłębnego pragmatyzmu.

Niezwykle ważny był przesąd, że pan młody nie może widzieć przed ślubem sukni ukochanej. To powodowało, że młodzi zazwyczaj do dnia ślubu nie oglądali nawzajem swoich strojów. I jedyne co harmonizowało ich wygląd, to niekiedy kwiatek w butonierce pana młodego taki sam jak w bukiecie oblubienicy.

Jednak przez ostatnie kilkanaście lat ta sfera mody niezwykle się rozwinęła i garnitur ślubny... dostosował się do sukni ślubnej. Czy się to panom podoba czy nie, zazwyczaj ubiór pana młodego dopasowuje się do koloru i kroju sukni panny młodej oraz jej dodatków. A także do pory dnia, pory roku i innych okoliczności.

A przede wszystkim, jeśli zasobność portfela na to pozwala, panowie coraz częściej wybierają ubiór tylko na ta okazję. Bez planowania jego późniejszego zastosowania w praktyce.

Moda męska jest o wiele mniej skomplikowana od arkanów mody damskiej. Mimo to jest kilka zasad, których należy przestrzegać. Na przykład dostosowanie garnituru do pory roku, tak aby nie zabłysnąć przed gośćmi weselnymi jasnym garniturem z cienkiego materiału w środku deszczowej jesieni lub mroźnej zimy. Na te pory roku przeznaczone są ciemniejsze kolory i nieco cięższe materiały.

Dobrze jest dopasować także ogólny styl obojga młodożeńców. Jeśli kobieta planuje skromną suknię to prawidłowy ubiór dla pana młodego powinien stanowić klasyczny garnitur. Górę może stanowić także surdut, ostatnio przywrócony do łask, czyli przedłużona i prosta marynarka. Jeśli suknia będzie bardzo strojna to i pana obowiązuje taki strój. Dobrym wyborem będzie frak lub smoking. A do tego pas i muszka lub fular, koniecznie tego samego koloru a najlepiej dopasowane do kolorów użytych w stroju i dodatkach pani młodej.

Od jakiegoś czasu niezwykle modne są właśnie nawiązania kolorystyczne. W dobrym tonie jest użycie akcentu w ubiorze męskim zgodnego z kolorami sukni i dodatków kobiety. Dla przykładu jeśli panna młoda ma suknię w kolorze ecru ze świecącymi, złotymi akcentami to taka też może być kamizelka pana młodego. Jeśli pojawiają się na sukni różowe dodatki to i męska koszula lub krawat powinien być w tym kolorze.

Dlatego też obecnie przesąd dotyczący ukrywania sukni ślubnej przed oczami ukochanego pomału odchodzi do lamusa. Młode pary starają się raczej dopasować wzajemnie swój wygląd i ominąć element zaskoczenia.Ślub i wesele
Nowości ślubne
Notatnik Ślubny
Wybieramy suknię ślubną
Jak wybrać suknię ślubną
Serwisy partnerskie
Blog ślubny Notatnik ślubny Ogłoszenia weselne
Oferta dla salonów ślubnych
Dla salonów ślubnych