Poleć znajomej Komis sukien
Osób online: 14

Modele sukien ślubnych

Modele sukien ślubnych
Powszechnie wiadomo, że suknie ślubne tak jak inne stroje ulegają modowym trendom. To zjawisko dotyczy zarówno kolorów, materiałów jak i fasonów. Większość fasonów nadaje się do ciągłego użycia, jednak niektóre z nich w danym czasie stają się bardziej popularne a inne czasowo odchodzą do lamusa lub podlegają sporej modyfikacji. Przykładem może być fason typu syrena, kiedyś bardzo modny, obcisły, zwykle okraszony draperiami materiału na całej długości, a na dole wykończony odcinanym, mocno falbaniastym rozszerzanym dołem. Przez ostatnie lata nie był praktycznie używany, a obecnie wrócił do łask lecz w mocno zmienionej formie. Nie są to już obcisłe, elastyczne sukienki, tylko dopasowane specjalnymi cięciami, eleganckie kreacje. Dół nie składa się z falban i nie jest odcinany, tylko powstaje dzięki zastosowaniu tychże cięć, często skręcających po skosie ku dołowi, tworzących rozkloszowaną na samym dole formę. To samo, a jednak nie tak samo.

Dlatego warto orientować się w bieżących trendach, aby nie zaliczyć stylistycznej wpadki w postaci niemodnego fasonu sukni. Oto kilka najpopularniejszych obecnie fasonów:

 Model klasycznyMODEL KLASYCZNY

To idealnie dopasowana gorsetowa góra , a spódnica mocno rozkloszowana i oparta na wielowarstwowej halce. Gorset może być połączony z dołem lub odcięty, często jest całkiem pozbawiony ramiączek, zakończony w szpic lub na półokrągło. Dół to pochodna dawnych sukien w stylu dworskim, jednak odchodzi się już pomału od stosowania fiszbin. Suknia w tym fasonie może być całkiem gładka lub przeciwnie bogato ozdobiona. Ten krój polecany jest paniom średnim wzroście lub wysokim o zarysowanej talii.
 Model EmpireMODEL EMPIRE

To fason ze stanem odcinanym pod biustem i dołem puszczonym luźno. Przy szczupłej figurze można sobie pozwolić na umarszczenia, natomiast bez nich fason jest bardzo korzystny dla osób niskich i korpulentnych , a także dla kobiet ciężarnych. Linia odcięcia pod biustem zwykle przykryta jest ozdobną pasmanterią lub strojnym pasem.
 Model PrincessaMODEL PRINCESSA

Suknia dopasowana do sylwetki biegnącymi od góry do dołu tzw. cięciami francuskimi, przy czym pasy materiału rozszerzają się ku dołowi. Odpowiednia dla każdej figury, zgrabnie tuszuje brak talii i nadmierne kilogramy. Dół sukni może być uniesiony na halkach, ale równie atrakcyjnie wygląda bez nich. Do tego modelu warto przemyśleć tren będący przedłużeniem także dla francuskich cięć.
 Model SyrenaMODEL SYRENA
Fason omówiony na wstępie, zarezerwowany dla pań o nienagannej figurze.
 Model ProstyMODEL PROSTY

Suknia dopasowana u góry i prosta do samego dołu, zwykle ze sporym rozcięciem na nogę dla zapewnienia swobody ruchów. Model dla kobiet o dobrej figurze i skłonnościach do skromnych kreacji, ponieważ tu nie pasują bogate zdobienia.
 Model Kształt AMODEL W KSZTAŁCIE LITERY A

Góra dopasowana w biuście za pomocą bocznych zaszewek, płynnie przechodząca bez odcięć w trapezowaty dół. Góra zwykle szyta jest na szerokich ramiączkach lub z krótkimi rękawkami. Model przeznaczony dla osób wysokich, niezależnie od figury.

 Ślub i wesele
Nowości ślubne
Notatnik Ślubny
Wybieramy suknię ślubną
Jak wybrać suknię ślubną
Serwisy partnerskie
Blog ślubny Notatnik ślubny Ogłoszenia weselne
Oferta dla salonów ślubnych
Dla salonów ślubnych